התחדשות עירונית 

פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי-בינוי הפכו בשנים האחרונות לכוח משמעותי ביותר בשוק הבניה למגורים בישראל. מדינת ישראל מעודדת פרויקטים של התחדשות עירונית,
ומייצרת עבורכם בעלי הדירות, הזדמנות פז לשפר את איכות החיים שלכם ולהשביח את הנכסים שלכם. אנו מלווים פרויקטים של תמ"א 38/1 ("תמ"א חיזוק") וכן תמ"א 38/2 ותמ"א 38/3
("תמ"א הריסה ובניה"), כמו גם פרויקטים של פינוי-בינוי.  

פרויקט התחדשות עירונית הוא פרויקט מורכב, הן בפן המשפטי-עסקי והן בפן התקשורת שבין בעלי הדירות. 

האקלים המשפטי שנוצר לאחר אישור תוכנית "תמ"א 38" על תיקוניה המאוחרים, ובהמשך חקיקת חוק "פינוי ובינוי (עידוד מיזמי פינוי ובינוי), תשס"ו-2006", עודד יצירת שוק נדל"ני חדש שלא היה מוכר עד אז בישראל – ההתחדשות העירונית.בד בבד עם התפתחות שוק ההתחדשות העירונית, נוצרה התופעה של "דיירים סרבנים". אותם אלה שמסרבים לפרויקט, לעיתים בנימוקים בלתי מוצדקים. 
תופעה זו הביאה ליצירת אמצעים נוספים להקלת ביצוע עסקאות: "חוק פינוי ובינוי (פיצויים), התשס"ו-2006" ו"חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), תשס"ח-2008". 
בשלב מאוחר יותר, אושר "חוק התחדשות עירונית (הסכמים לארגון עסקאות), תשע"ז-2017", אשר נועד לשמור על השקיפות בעריכת "מכרז יזמים" על ידי חברות המארגנות את הפרויקט.

פרויקט מוצלח של התחדשות עירונית דורש ייעוץ משפטי נכון ומתאים לאופייה של העסקה. אופיין של עסקאות אלה, דורש גיבוש מוצלח של בעלי הדירות מחד, ובחירה נכונה של היזם תוך מקסום התמורה החוזית מאידך, כל אלה ברקע המורכבות העסקית הייחודית של פרויקטים אלה. עסקת התחדשות עירונית מוצלחת מחייבת ליווי משפטי של מי שמכיר את התחום בהיבט המשפטי והמסחרי.
אנו מחזיקים בניסיון משפטי ועסקי עשיר בתחום ההתחדשות העירונית, ונדע להשיג עבורכם את העסקה הטובה ביותר, תוך שמירה קפדנית על זכויותיכם.


הליווי שאנו מעניקים במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית חובק את כל השלבים המרכיבים פרויקט התחדשות עירונית מוצלח. זאת כבר מהצעד הראשון בו מתחיל פרויקט התחדשות עירונית - גיבוש בעלי הדירות סביב מטרה משותפת, תוך גישור על פערים ומחלוקות, כשלעיתים ברקע משקעים משנים עברו. אנו שם כדי לדעת ליצור את ההסכמה הנדרשת, ולתת פתרונות שיאפשרו הירתמות מקסימלית של בעלי הדירות סביב הפרויקט.

בד בבד עם גיבוש בעלי הדירות, אנו מבצעים עבורכם בדיקות תכנוניות ועסקיות ראשוניות, על מנת לדעת מה המתווה הנכון והיעיל שיאפשר הוצאת פרויקט לפועל, ואיזה סוג של פרויקט.

בשלב הבא, אנו יוצאים יחד עם ועד פעולה של בעלי הדירות למכרז לצורך איתור ובחירה של יזם בעל איתנות פיננסית וקבלות של עשייה בשטח, ולצורך בחירת ההצעה הטובה ביותר לביצוע הפרויקט.

לאחר שצלחנו את כל השלבים הראשוניים בהצלחה, אנו עורכים משא ומתן משפטי על תנאי ההסכם, על מנת להבטיח את הוצאת הפרויקט לפועל בצורה הבטוחה והמהירה ביותר.

אנו ממשיכים לעמוד לצדכם לכל אורך שלבי הבניה, ונמצאים כאן עבורכם עד לסיום המוצלח של הפרויקט.

אנו מזמינים אתכם לצפות בסרטון וידאו בנושא זה

   

logo בניית אתרים